astro-boat-logo

Gdzie popłynąć?

Zobacz lokalizacje warte odwiedzenia!

Westerplatte

Uformowany w latach 1845–1847 półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. W latach 1926–1939 eksklawa Rzeczypospolitej Polskiej wewnątrz terytorium Wolnego Miasta Gdańska, symbol wybuchu II wojny

Żuraw Gdański

Zabytkowy dźwig portowy i jedna z bram wodnych Gdańska, która mieści się nad Motławą, na końcu ulicy Szerokiej. Jest to jedna z filii Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy

Sołdek

SS Sołdek – masowiec o napędzie parowym – pierwszy statek zbudowany całkowicie w Polsce po II wojnie światowej, który następnie przez szereg lat pływał pod polską banderą handlową, a później służył m.in. jako magazyn pływający na Odrze w Szczecinie.

Poczta Morska

Był tutaj Urząd Pocztowo-Telegraficzny Gdańsk 3, czyli tzw. Poczty Morskiej powstał w 1927 roku. Autorem projektu nawiązującego do architektury polskich dworów szlacheckich był Czesław Świałkowski. Podobny obiekt znajduje się po drugiej stronie Wisły w głębi Basenu Górniczego.

Twierdza Wisłoujście

Zabytkowa twierdza w Gdańsku nad Martwą Wisłą, dawniej położona przy głównym wejściu do portu gdańskiego przy ujściu głównego ramienia Wisły do Morza Bałtyckiego.